Kontakt


MVDr. Gabriel Drabiščák

Adresa:

Tulčík 156, 082 13

Mobil:

+421 905 425 237

e-mail:

G.Drabiscak@zoznam.sk

    Už od detstva bolo mojím veľkým snom mať svojho vlastného psa. Tento sen mi splnila v ôsmej triede základnej školy moja stará mamka. Doniesla mi malé chlpaté kĺbko - mal to byť "vlčiak". Nebol to síce čistokrvný nemecký ovčiak ,ale bol to môj vlastný psík. Dal som mu meno "Tarzan" a trávil som s ním celé dni. Bol to veľmi bytrý a šikovný psík , počúval na slovo ,perfektne robil obranu ,skrátka bol to môj najlepší kamarát. Dožil sa krásnych štrnásť rokov. V tom čase som však už vedel ,že keď budem zhánať dalšieho psa bude to jedine Nemecká Doga. Prvá moja Nemecká Doga bol čiarny pes s bielymi znakmi z Prostejova z chovnej stanice "Furiant" od pána Mojmíra Pireka a bolo to v roku 1986. Volal sa"Ben". Bol mojím spoločníkom štyri a pol roka ,kým neodišiel do psieho neba.

    Dalšou dogou v mojom živote bola žltá Nemecká Doga ,fena "Adelina Bruno" z Brumova ,ktorej otcom bol "Saul von Hospodar" a matka "Elsa z Týna. Tá sa dožila dva a pol roka ,ale vlastnecelý život mala zdravotné problémy.

    Potom som na chvíľu dal Nemeckým Dogám pokoj a mal som dve feny Nemeckého Ovčiaka - "Begy" a "Besy". Na dogy som ale nezanevrel a tak sa stalo ,že som si doniesol z Pavlic pol ročného psíka ,ktorý sa volal "Andales Disraeli". Bol to krásny žíhaný psík s veľkými kupírovanými ušami a perfektnou čiernou maskou. Nebol mu však súdený dlhý život a po troch mesiacoch tiež odišiel do psieho nebíčka. A tak som začal zhánať ďalšieho psieho kamaráta. Stala sa ňou žltá fena "Eliz Jamaro" s kupírovanými ušami ,ktorej matkou bola "Agáta Bruno" vlastná sestra "Adeliny Bruno" a otcom bol "Aron z Pieskov". Rozhodol som sa s ňou chodiť aj na výstavy. Prvú výstavu absolvovala až ako trojročná ,a bolo to v Prešove na národnej výstave. Hneď nato sa mi podarilo túto "Eliz" aj uchovniť ,a na bonitácií som s ňou bol v Sielnici pri Banskej Bystrici - 08.04.2000. Následne nato som mal 26.06.2000 uznanú chovateľskú stanicu s chráneným názvom "Z tuliho dvora".

Ako sa Vám páčia naše nové stránky?

Sú bezchybné! (32 | 61%)
Sú rovnaké (1 | 2%)
Nepáčia sa mi! (5 | 10%)
img014.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one